2013-02-19

II AKADEMIA NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Wychodząc naprzeciw potęgującemu się w Polsce zainteresowaniu narciarstwem biegowym oraz innymi formami Nordic Fitness Sports®, firma ELEPHANT PRO-SPORT SP.J. wraz ze szwajcarskim partnerem firmą TOKO ( numerem 1 w branży narciarskich smarów i akcesoriów serwisowych) po raz kolejny zaprasza do udziału w programie pn. AKADEMIA NARCIARSTWA BIEGOWEGO.

W pierwszym spotkaniu z cyklu ANB wzięły udział 52 osoby z całej Polski, a ich niezwykle pozytywna opinia o spotkaniu i liczne pytania o ciąg dalszy zachęciły nas do kontynuowania tej formy popularyzowania wiedzy i umiejętności z zakresu narciarstwa biegowego.
W ocenie ANB podkreślano zarówno merytoryczną część poświęconą doborowi sprzętu i jego przygotowaniu do biegu (część poświęcona smarom i serwisowaniu poprowadzona przez Christiana Schochera ze Szwajcarii – serwisanta w Pucharze Świata, który dotarł do nas bezpośrednio z Falun – oraz przez Antoniego Solicha współpracownika TOKO w Polsce), jak i – a może przede wszystkim - warsztaty praktyczne.
Podczas ich trwania każdy uczestnik ANB mógł pod okiem specjalistów samodzielnie przygotować narty, a następnie w praktyce ocenić efekty swojej pracy.

Nie mniejszym uznaniem uczestników 1.ANB cieszyło się oficjalne spotkanie towarzyskie, połączone z wymianą informacji, porad narciarskich i doświadczeń, trwające bardzo, bardzo, bardzo… długo.

Dla przypomnienia.

Celem programu jest propagowanie i poszerzanie dotychczasowej wiedzy o zaletach narciarstwa biegowego, technice biegu na nartach oraz o wykorzystywanym w tym celu sprzęcie.

Program skierowany jest do trzech grup odbiorców:
- klubów sportowych i serwisów narciarskich,
- właścicieli sklepów sportowych i ich personelu,
- indywidualnych miłośników narciarstwa biegowego.


Dla każdej z tych grup przygotowaliśmy specjalistyczny program odpowiadający jej kluczowym zainteresowaniom i potrzebom. W programie Akademii uwzględniliśmy takie zagadnienia, jak:
- różnorodność i walory sportów z grupy Nordic Fitenss Sports®
- fakty i ciekawostki z historii narciarstwa biegowego
- rodzaje i dobór sprzętu do narciarstwa biegowego – teoria i praktyka
- sprzęt uzupełniający do narciarstwa biegowego
- komunikacja handlowa z klientem poszukującym sprzętu do narciarstwa biegowego
- podstawy serwisowania i pielęgnacji sprzętu do narciarstwa biegowego – teoria i praktyka
- serwisowanie sportowe i taktyka smarowania nart biegowych – teoria i praktyka
- podstawy wiedzy o dyscyplinach i konkurencjach rozgrywanych na nartach biegowych
- bezpieczeństwo podczas biegów narciarskich
i inne

Oprócz zajęć seminaryjnych uczestnicy ANB będą mieli możliwość spróbowania swych sił na trasach narciarskich, gdzie pod okiem wyśmienitych fachowców (trenerów, zawodników) będą mogli postawić pierwsze kroki na nartach biegowych lub poprawić swe dotychczasowe
umiejętności.

Podczas pierwszej edycji ANB sprzętowo wspierała nas firma FISCHER, a w tym roku będziemy mogli testować narty, wiązania i buty fińskiej firmy ONE WAY – rewelacji ostatnich dwóch sezonów w świecie narciarstwa biegowego.
Podczas zajęć praktycznych na uczestników czeka specjalna atrakcja..:)

Miejscem ANB będzie jeden z najpiękniejszych kompleksów tras biegowych w Polsce – Centrum Biathlonu Polskiego i Turystyki Aktywnej na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju (www.jamrozowa.eu).

To niepowtarzalne miejsce zapewnia zarówno doskonałe warunki bytowe i szkoleniowe, jak i najlepsze w Polsce trasy do narciarstwa biegowego, w tym oświetlone trasy. Kameralna atmosfera i wspaniałe okoliczności przyrody z pewnością przypadną wszystkim do gustu oraz dostarczą niezapomnianych wrażeń.

KIEDY?
Spotykamy się w dniach 23-24. marca 2013 – początek spotkania 12.00.

Formularz zgłoszeniowy na stonie: www.toko.info.pl.

Program szczegółowy w drugim komunikacie.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH PROGRAMOWYCH AKADEMII NARCIARSTWA BIEGOWEGO JEST BEZPŁATNY!

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt noclegu + wyżywienie = 125,00 zł/osoba za 2 dni (1 nocleg).


ZAPRASZAMY DO AKADEMII – TO INWESTYCJA, KTÓRA PROCENTUJE!

Aktualności

Szkolenie serwisowe TOKO 04.11.23

(2023-10-14)

To już 25. rok naszych szkoleń serwisowych w Polsce pod patronatem światowego lidera w tej branży – szwajcarskiej firmy TOKO®. więcej »

TRIPLE X

(2021-12-03)

Nowa generacja smarów więcej »

REWOLUCJI ciąg dalszy !

(2020-10-11)

W 2020 weszły w życie (zapowiadane już od 2009 roku) dyrektywy Komisji Europejskiej więcej »

starsze aktualności

Oficjalny dystrybutor:

Elephant Pro-Sport Sp.J.

ul. Tenisowa 18

53-033 Wrocław

Tel: +48 609 299 252

       +48 71 372 30 73

office@elephant.pl