2014-10-29

Szkolenie Serwisowe TOKO 2014 - relacja

W dniach 25-26.10.2014 gościliśmy we Wrocławiu uczestników kolejnego - już piętnastego - szkolenia serwisowego pod szyldem szwajcarskiej firmę TOKO. TOKO to nie tylko niekwestionowany lider w swej branży, ale przede wszystkim najstarszy jej przedstawiciel. W przyszłym sezonie TOKO będzie obchodzić 100-lecie powstania!

Przygotowując się do tych obchodów TOKO w ciągu ostatnich trzech lat całkowicie zmodyfikowało swoją ofertę, wprowadzając liczne rewolucyjne zmiany zarówno w samej koncepcji smarowania jak i w ofercie produktowej. Kulminacyjnym punktem procesu zmian były produkty przygotowane na Igrzyska Olimpijskie w Soczi, podczas których wśród serwisantów dyscyplin alpejskich i biegowych krążyło powiedzenie: "Kto chce mieć medal - musi mieć TOKO!".

Produkty ze sportowej grupy TOP FINISH - od zawsze będące wizytówką chemików z laboratorium w Altstätten (CH) - osiągnęły własności poślizgowe i trwałość na ślizgach w niepotykanych dotychczas zakresach, potwierdzając dominację TOKO w sporcie wyczynowym. A to nie było ostatnie słowo przyszłorocznego, dostojnego jubilata. Na 100-lecie szykuje się wiele niespodzianek, o których będziemy informować  na kolejnym szkoleniu w 2015 roku.

W tegorocznym szkoleniu wzięło udział 114 uczestników (chętnych było 135) w trzech grupach:

- ALPIN/SNB  szkolenie podstawowe (I stopień),
- ALPIN/SNB szkolenie serwisowe (II stopień)
prowadzenie: Tadeusz Niebudek i Witold Gątarski

- NORDIC szkolenie w pełnym zakresie czynności serwisowych
prowadzenie: Tadeusz Niebudek, Antoni Solich, Torsten Thrän.

Grupy szkoleniowe ALPIN/SNB otrzymały pełne kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu budowy smarów i ich własności, teorii smarowania, czynności serwisowych w obrębie ślizgów i krawędzi oraz taktyki smarowania.
Liczne pytania potwierdziły potrzebę ciągłego uzupełniania wiedzy w tym zakresie.
Tradycyjnie już grupy ALPIN/SNB są najliczniej reprezentowane podczas naszych szkoleń, ale w tym roku zauważyliśmy wyraźne zwiększone zainteresowanie szkoleniem NORDIC, a ilość chętnych znacznie przekroczyła liczbę miejsc. Do tej sytuacji (oprócz wzrastającej popularności narciarstwa biegowego) doprowadziła niewątpliwie osoba naszego gościa specjalnego -głównego serwisanta TOKO w Pucharze Świata i podczas Igrzysk Olimpijskich, byłego znanego zawodnika reprezentacji Niemiec w biathlonie, a później  przez 10 lat  głównego konstruktora jej sukcesów - Torstena Thrän.
W trwający blisko 9 godzin spotkaniu Torsten przedstawił pełną metodykę obsługi nart biegowych: od doboru nart (classic, skate), przez ich codzienne przygotowanie do jazdy, aż po serwisowanie na najwyższym poziomie sportowym.
Dla wielu uczestników szkolenia, nawet dla tych najbardziej zaawansowanych, była to wyjątkowa okazja do kontaktu z praktykiem na takim poziomie sportowego przygotowania. Umówiliśmy się z Torstenem, że w przyszłym roku ponownie weźmie udział w naszym szkoleniu. Będzie więc okazja do powtórzenia przekazanych przez niego wiadomości i umiejętności, a dla tych, którzy nie mieli ku temu okazji, na to wartościowe spotkanie.

 Zapraszamy!

TOKO TEAM Polska
Wrocław

 

Poniżej kilka zdjęć. PEŁNA GALERIA TUTAJ

 

Galeria / szkolenie 2014 2

Galeria / szkolenie 2014 3

Galeria / szkolenie 2014 1

Aktualności

Szkolenie serwisowe TOKO 04.11.23

(2023-10-14)

To już 25. rok naszych szkoleń serwisowych w Polsce pod patronatem światowego lidera w tej branży – szwajcarskiej firmy TOKO®. więcej »

TRIPLE X

(2021-12-03)

Nowa generacja smarów więcej »

REWOLUCJI ciąg dalszy !

(2020-10-11)

W 2020 weszły w życie (zapowiadane już od 2009 roku) dyrektywy Komisji Europejskiej więcej »

starsze aktualności

Oficjalny dystrybutor:

Elephant Pro-Sport Sp.J.

ul. Tenisowa 18

53-033 Wrocław

Tel: +48 609 299 252

       +48 71 372 30 73

office@elephant.pl